Evrim Kitapevi

EVRİM YAYINEVİ, yaklaşık 40 yıl süreyle yayın hayatının içinde bulunan VELİ KARAÖZ tarafından 18 Mayıs 1990 tarihinde kurulmuştur.

Başlangıçta Yayınevi ile Kitabevi bir arada faaliyet gösterirken daha sonra Kitabevi kısmı kapanarak Yayınevi çalışmalarına devam etmiştir.

Bir hastalık sonucu kaybettiğimiz kurucumuz VELİ KARAÖZ, aramızdan ayrıldığı 16 Şubat 2016 tarihine kadar yayın çalışmalarına aralıksız sürdürmüştür.

EVRİM YAYINEVİ halen EZEL KARAÖZ ÖZDİL yönetiminde yayın çalışmalarına devam etmektedir.

Yayınevimiz; Bilim, Teknik, Araştırma, Psikoloji, Sosyoloji, Bestseller, Roman, Şiir, Anı, Öykü ve Hobi gibi geniş bir yayın yelpazesine sahip bir yayınevidir.

Özellikle yayınladığı kitaplarıyla ülkemizin bilim, eğitim, kültür ve edebiyatına katkıda bulunmayı amaçlamıştır ve bu katkısını sürdürmeye kolektif bir emekle devam etmektedir.

Yayınevimizin yaşamımız boyunca amacı; eğitime, kültüre ve bilime ağırlık vermek, bunları geliştirmek, farklı bilimsel ve kültürel çalışmalarla oluşacak mirası, hem genç kuşaklara hem de gelecek kuşaklara aktarmak, bırakmak olmuştur.

Özellikle üniversiteler için yayınladığımız ders kitaplarımız, çağdaş bilimsel gelişmelere uygunluk, sürdürülebilirlik, günümüz anlayışına ve tekniğine bağlılık düzeyinde sürdürülmektedir.

Etik değerlere sonuna kadar uygun davranmak, siyasi tarafgirlik yapmamak, insani değerlere, düşüncelere ve inançlara saygılı olmak, yayıncılık anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.

Kuruluşumuz yarım asra yakın bir süreden beri, dürüst, seviyeli ve kaliteli bir yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Bu anlayışla önemli bir okur kitlesine ulaşmayı başarmış bulunmaktayız. Bu anlayışı daha yükseklere çıkarmak önümüzdeki hedeflerin başında geliyor.

Yayın hayatına başladığımız ilk günden bu güne kadar bilimsellikten, objektiflikten, değerlerimizden, özgürlükten ve dürüstlükten asla ödün vermedik.

Yayınevimizin yayınladığı tüm eserler, toplumumuzun bilimsel ve kültür hayatının zenginleşmesine ve gelişimine katkıda bulunmayı temel amaç edinen eserlerdir.

Web sitemizde yer alan bilgiler ve alıntılar tamamen tanıtım ve bilgi amaçlıdır. Yalnızca Evrim Yayınevi’nin yayınlamış olduğu kitaplar yer almaktadır.